Podłogi drewniane

Podłogi drewniane2

Urządzając własne mieszkanie większość osób ma nadzieję, że będzie ono funkcjonalne i ładne jeszcze przez lata. Remonty są przecież kosztowne, a każda zmiana generuje dodatkowe koszty, które lepiej ograniczać. Bardzo ważne jest więc, aby podstawy wyposażenia mieszkania, takie jak podłoga, czy drzwi i parapety były praktyczne i trwałe, a jednocześnie ładne i ponadczasowe. Wystarczą bowiem drobne kosmetyczne zmiany, jak kolor ścian, czy nowe obicie kanapy, aby stworzyć niewielkim kosztem całkiem nowe wnętrze.

Podłoga pełni w domu wiele różnych funkcji. Powinna izolować hałasy, ale również temperaturę, być przy tym trwała i solidna, jak również ładna. Wydawać mogłoby się, że nikt nie zwraca uwagi na rodzaj podłogi w pomieszczeniu. W praktyce chodzi właśnie o to, aby nie wyróżniała się ona zbytnio i nie wprowadzała w pomieszczeniach zbędnego chaosu. Najlepiej, jeśli w całym domu, lub przynajmniej na jednym z pięter zastosowana zostanie ta sama podłoga. Dzięki temu, wnętrza zwiększają się optycznie i wydają się być znacznie bardziej przestronne. Jest to trik chętnie wykorzystywany przez projektantów wnętrz. W szczególności w nowoczesnych wnętrzach warto zdecydować się właśnie na takie rozwiązanie.

A może modna podłoga?

Jakie podłogi są obecnie modne? Takie, które pasują do nowoczesnych mebli i dodatków. Przede wszystkim, do łask wróciły prawdziwe podłogi drewniane, które są nie tylko piękne i ciepłe, ale również ekologiczne. Jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie do domu, w którym mieszkają dzieci i alergicy. Drewno jest zawsze piękne, a kiedy z wiekiem traci nieco na swojej formie, taką podłogę można bez problemu wyszlifować, a następnie pokryć kolejną warstwą dobrej jakości lakieru. Obecnie modne są lakiery matowe lub z wysokim połyskiem. Rodzaj lakieru najlepiej dopasować do mebli i innych elementów pomieszczenia.

Jakiś czas temu modne były przede wszystkim panele w ciemnej kolorystyce. Dzisiaj nie ma jednego kierunku, którym kierowaliby się projektanci. Dobór koloru podłogi wynika głównie z gustu właścicieli. Można zdecydować się więc na podłogę w kolorze pięknego, naturalnego drewna, lub ostatni krzyk mody – podłogę bieloną, która imituje nieco stare deski. Wielu producentów wprowadza obecnie linie podłóg, które nawiązują właśnie do takich rustykalnych klimatów. Motyw starej deski ze stodoły można wspaniale połączyć z nowoczesnymi i bardzo lekkimi meblami. Takie wnętrze ma niepowtarzalny charakter i jest unikatowe. Podłoga musi jednak pasować do wszystkich pomieszczeń, w których się znalazła.