Sprawy rozwodowe

Sprawy rozwodowe to jedne z najtrudniejszych przeżyć w życiu człowieka. Według badań obok śmierci bliskiej osoby są najbardziej traumatycznym doznaniem, jakie może nas spotkać. Nic dziwnego więc, że jeśli już zdecydujemy się na ostateczny krok postanowimy się rozejść, chcemy, by nasze sprawy były dokonane możliwie bezboleśnie zarówno dla nas, jak i naszych dzieci.

Zgłośmy się do specjalistów

W profesjonalnym przygotowaniu sprawy rozwodowej z pewnością pomoże wyspecjalizowana 1kancelaria prawna https://kancelariabutny.pl/porady-prawne-gdynia/rozwody-gdynia/. Najlepiej zdecydować się na taką, która posiada wieloletnie doświadczenie w tego typu sprawach. Nie zawsze polubowne dogadanie się jest możliwe, chociaż oczywiście warto dążyć do kompromisu i wcześniej ustalić ze współmałżonkiem szczegóły rozwodu. Ważne jest zarówno ustalenie podziału majątku, jak i kwestii opieki nad naszymi dziećmi. Obie sprawy, choć dotyczą innych sfer życia, mogą być źródłem nieporozumień między rozwodzącymi się małżonkami.

Jeśli chodzi o kwestię podziału majątku, zawsze jest ona ciężka. Zazwyczaj zarówno żona jak i mąż przypisują sobie zasługi na temat majątku, który udało im się zgromadzić przez czas wspólnego mieszkania. W takim wypadku to sąd decyduje, komu co się należy. Jeżeli nie możemy pogodzić się z utratą jakiegoś dobra, (na przykład mieszkania, czy samochodu) na rzecz współmałżonka, musimy o to powalczyć. Dobry adwokat sporządzi odpowiedni wniosek oraz uzasadnienie, którego treść będzie miała na celu przekonanie Wysokiego Sądu, że to właśnie nam należy się dany przedmiot, czy nieruchomość.

Opieka nad dziećmi – wrażliwy temat

Nie mniej skomplikowana, a może jeszcze trudniejsza jest kwestia ustalenia opieki nad dziećmi. Tutaj musimy przede wszystkim zadbać o to, by wszystko odbyło się w miarę bezboleśnie dla naszych pociech. Nie są one bowiem w żaden sposób współwinne zaistniałej sytuacji i nie powinna ich ona stresować. Z drugiej strony musimy zadbać o ich dobro, dlatego postarajmy się dogadać. Spróbujmy też zapytać o zdanie dzieci, ponieważ to ich dotyczy kwestia opieki i powinny móc się w niej wypowiedzieć.