Pakowanie bagażu

Efektywne pakowanie się na wyjazd – podstawowa zasada

Bez względu na to, czy wybieramy się na wakacje, w delegację, czy po prostu odwiedzamy przyjaciół lub rodzinę i zostajemy na noc, powinniśmy zabrać ze sobą optymalną ilość ubrań, obuwia i kosmetyków. Chyba nikt z nas nie lubi zabierać ze sobą kilku walizek lub jednej, ale ogromnej i bardzo ciężkiej. Jest to po prostu niekomfortowe i wyjątkowo utrudnia przemieszczanie się. Najlepszym i najwygodniejszym rozwiązaniem jest spakowanie się w małą lub średnią walizkę. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego dyskomfortu związanego z dźwiganiem dużej ilości rzeczy, z których połowa nie zostanie przez nas użyta. Poza tym, jeśli podróżujemy samolotem, to każdy dodatkowy bagaż wiąże się z dodatkowym kosztem, którego większość z nas wolałaby uniknąć. Jak zatem powinniśmy się pakować, aby zabrać wszystkie niezbędne rzeczy w możliwie najmniejszej walizce?

Pakowanie bagażu

Pakowanie się na wyjazd – porady

  • Zanim zaczniemy się pakować, spiszmy na kartce listę niezbędnych rzeczy. Jeśli lista będzie bardzo obszerna, spróbujmy nieco ją zmodyfikować, tak, aby wyeliminować rzeczy, bez których na pewno się obędziemy.
  • Ubrania i ręczniki najczęściej wkładamy do walizki złożone w kostkę. Aby zaoszczędzić miejsce i uniknąć zagnieceń, spróbujmy metody polegającej na zwijaniu ubrań i ręczników w małe rulony. Jest to naprawdę skuteczne rozwiązanie, zwłaszcza, gdy mamy do dyspozycji małą walizkę kabinową.
  • Kompletując zestaw kosmetyków, wybierajmy miniaturowe wersje naszych ulubionych produktów, zwłaszcza jeśli podróżujemy samolotem. Aby zachować porządek w walizce, przechowujmy je w osobnym pojemniku. Do tego celu najlepiej nadaje się kosmetyczka transparentna https://shop-noble.com/kategoria-produktu/ksztalty/kosmetyczki-przezroczyste/ . Bez problemu znajdziemy w niej potrzebny nam w danym momencie produkt oraz zabezpieczymy ubrania przed ewentualnym zalaniem płynnymi kosmetykami.
  • Nigdy nie zostawiajmy pakowania na ostatnią chwilę. W stresie możemy zapomnieć o zabraniu niezbędnych rzeczy, co będzie dość kłopotliwe, zwłaszcza za granicą.
  • Wybierając bieliznę i ubrania, kierujmy się zasadą minimalizmu i funkcjonalności. Do walizki wkładajmy rzeczy dostosowane do pogody i okoliczności, w jakich będziemy się znajdować. Nadmiar i zbyt duża różnorodność ubrań w podróży są zdecydowanie niewskazane.